Financování

Klastr EURIPIDES² nenabízí přímou finanční podporu účastníkům. Partneři zapojení do projektu EURIPIDES² jsou financováni přímo vládami svých zemí, v souladu s vnitrostátními postupy financování.

Orgány veřejné správy (EURIPIDAC) se pravidelně setkávají, aby si vyměňovaly názory na financování jednotlivých návrhů. V každé fázi Vás bude kancelář EURIPIDES² informovat o aktuální situaci ve financování.

Vzhledem k tomu, že se národní postupy mohou v každé zemi významně lišit, doporučujeme každému partnerovi, aby kontaktoval své příslušné kontaktní místo EURIPIDAC. Je opravdu důležité, aby váš návrh projektu zapadal do národních priorit a zejména režimů financování a kritérií způsobilosti konsorcia.

Abychom vám pomohli, poskytneme vám kontaktní údaje orgánů veřejné správy (EURIPIDAC), které podporují a koordinují financování projektů Euripides². To jsou lidé, se kterými byste měli být v kontaktu v každé fázi přípravy vašeho návrhu, aby se zvýšila šance na úspěch návrhu.

Poskytujeme vám také informace o mírách financování a pravidlech způsobilosti pro každou zemi. Tyto informace nemohou být použity bez předchozího písemného souhlasu organizace EURIPIDES².

Užitečné odkazy


Stáhněte si brožuru s podrobným popisem toho, co EUREKA klastry jsou, co je dělá zásadními a jak úspěšný je jejich dopad na nové ekonomické a společenské výzvy.